Dodany: 2010-09-15 13:11:22

 

Aby auto funkcjonowało sprawnie i nie zaskakiwało nas nieprzyjemnymi niespodziankami należy regularnie wymieniać filtry. Najodpowiedniejszym momentem na wymianę filtrów po raz pierwszy jest właśnie kupno samochodu. Od tego momentu jesteśmy pewni, że filtry wymieniane będą na czas czyli zgodnie z zaleceniami producenta.


Zacznijmy od filtra paliwa. Jest to bardzo ważny element silnika typu diesel. Filtr paliwa jak sama nazwa wskazuje filtruje paliwo, tak, by do silnika nie dostały się żadne zabrudzenia. W nowoczesnych silnikach, montowane wtryskiwacze są bardzo czułe na zbrudzenia. Ich wymiana to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, dlatego warto jest zmieniać olej na czas.

Filtr oleju należy koniecznie wymieniać razem z wymianą oleju. Jest to niezbędne do prawidłowego działania silnika. Jednym z powodów jest fakt, iż na filtrze zostaje nieznaczna część starego oleju, który nie zmiesza się z wymienionym tworząc niebezpieczną dla silnika mieszankę. Dodatkowo zapchany filtr nie zatrzymuje dopływu oleju do silnika a wręcz przeciwnie powoduje, że olej omija filtracje i razem z zabrudzeniami dostaje się do motoru..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wymiana filtrów
Nick: