Dodany: 2010-09-15 12:51:10

 

Wymiana żarówekWymiana żarówki najczęściej nie wymaga wizyty w warsztacie samochodowym. Zdarza się jednak, że ta z pozoru prosta czynność jest niemożliwa do wykonania w warunkach domowych. Wszystko zależy od ilości miejsca w komorze silnika.


Najwięcej miejsca posiadają samochody kilkunastoletnie. Nowe modele niestety utrudniają jakiekolwiek własne interwencje. Silniki są dosyć obszerne, zabudowane, wokół pojawiło się wiele nowych elementów a co za tym idzie dostęp do żarówki jest coraz mniejszy.

Najczęściej aby wymienić naszą niewielką, nazwijmy to usterkę, musimy wykonać wiele czynności poprzedzających np. zdemontować osłony silnika, czasami rozmontowania nadkola lub w najgorszym wypadku wyjęcia całego reflektora. Najczęściej jednak musimy uporać się tylko z osłoną silnika i na wyczucie wymienić spalona żarówkę, ponieważ dostęp do żarówki pozwoli nam tylko na włożenie dłoni, która przysłoni cały widok.

Należy pamiętać by po każdej wymianie żarówki sprawdzić ustawienie świateł, by nie utrudniać jazdy innym kierowcom i nie zdziwić się podczas przeglądu technicznego, że musimy się cofnąć i dokładnie ustawić światła..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wymiana żarówek
Nick: