Dodany: 2010-09-15 12:44:43
 

Wymiana olejuWymiana oleju to bardzo istotna czynność, którą należy wykonać po nabyciu auta. Nigdy nie możemy być pewni czy poprzedni właściciel dbał o wymianę oleju.


Pierwszą czynnością jaka powinniśmy wykonać jest sprawdzenie ilości oleju za pomocą bagnetu. W tym celu należy odkręcić korek wlewu oleju i delikatnie wprowadzić do niego miernik. Odpowiednia ilość jest oznaczona kreską na mierniku.

Bardzo istotny jest także zapach jaki wydobędzie się po odkręceniu korka wlewu oleju. Jeżeli poczuje my nieprzyjemny zapach spalenizny nie jest to dobry objaw. Należy spodziewać się, że z silnikiem naszego auta dzieje się coś niedobrego.

Olej jest konieczny do prawidłowego działania silnika auta. Wymiana w odpowiednim momencie jest więc priorytetem. W autach nowych olej powinien być zmieniany tak często, jak zaleca producent. W auta używanych kilka lat olej powinien być wymieniany co 15-20 tys. przejechanych kilometrów.

Olej powinniśmy wymieniać kiedy silnik jest zimny. Najbardziej zalecane jest udanie się do warsztatu gdzie fachowcy zrobią to prawidłowo.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wymiana oleju
Nick: