Dodany: 2010-09-15 11:48:09
 

Auto z alufelgamiCzęsto okazuje się, że oprócz opon musimy wymienić także felgi. Podczas eksploatacji samochodu może się bowiem okazać, że jedna z felg jest krzywa, co może być efektem wypadku lub np. najechania na przeszkodę czy nieumiejętnego parkowania.


Krzywe felgi na pewno będą przeszkodą do pozytywnego wyniku przeglądu technicznego. Z pozoru mała usterka może być powodem uszkodzenia wielu części układu kierowniczego. Drgania kół spowodowane skrzywieniem felg, nie wpłynął na pewno pozytywnie na żadną inną część auta. Będą także przyczyną frustracji kierowcy, gdyż drgająca kierownica nie ułatwi kierowanie pojazdem a wręcz przeciwnie może być bardzo mecząca.

Jeżeli okaże się, że przyczyną dyskomfortu podczas jazdy, drgających lusterek i masującej kierownicy są krzywe felgi, mamy dwie możliwości. Jedną jest kupienie nowego kompletu, druga próba naprawy uszkodzenia, co nie jest polecane. Może się bowiem okazać, że usterka nie jest prosta do naprawienia i końcowy koszt naprawy wyniesie tyle co równowartość chociażby felgi stalowej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Auto z alufelgami
Nick: