Dodany: 2010-09-15 11:29:47

Zanim udamy się do odpowiedniego Urzędu komunikacji, należy wykonać badanie techniczne pojazdu, tzw przegląd. Wykonujemy go na stacjach diagnostycznych. Badanie ważne jest rok. Być może właśnie długi czas aktualności przeglądu powoduje, że większość kierowców zapomina o upływającej dacie jego ważności i często aktualizuje go po terminie.


Nie ma to większego znaczenia jeżeli chodzi o ponoszone koszty badania. Jest to jednak łamanie przepisów ruchu drogowego, które stanowią, iż pojazd dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych musi posiadać ważny przegląd techniczny.

Podczas przeglądu technicznego standardowo zostaną sprawdzone Główne układy w samochodzie. Układ hamulcowy, ustawienie świateł, emisja spalin, zbieżność, itd. Jeżeli technicy znajdą jakąś usterkę będziemy musieli ją niestety naprawić co wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Opłata za przegląd techniczny jest stała. Dokładne wytyczne odnośnie opłat znaleźć można w  rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Najczęściej wynosi ok 200 zł..Dodaj nowy komentarz do artykułu Przegląd techniczny - czyli co w silniku piszczy
Nick: